piątek, 16 stycznia 2015

ALBO ALBO TAG


         
Dzisiaj chciałam zająć się tagiem, który już od dłuższego czasu krąży w blogoferze, czyli ALBO ALBO TAG.

1.Wolisz trylogie czy powieści jednotomowe?

Wybieram powieści jednotomowe. Chociaż bardzo lubię serie. Jednak czasami kiedy kupuje książkę okazuje się, że jest to kontynuacja, a pozostałe części nie da się zdobyć, bo nakłady są wyczerpane i nigdzie ich nie ma, nawet na allegro. Więc dlatego wybieram powieści jednotomowe.  
 
2.Wolisz czytać tylko autorki czy tylko autorów?

Trudny wybór, ale cóż wybieram autorów. Patrząc na moją biblioteczkę przeważają w niej autorzy, tak samo jak lista moich ulubionych pisarzy to w większości autorzy.
 
3.Wolisz kupować tylko w empiku czy tylko w księgarniach internetowych?

Uwielbiam kupować książki, a zdecydowanie wolę robić to w empiku czy w księgarniach stacjonarnych. Kupuje również w księgarniach internetowych, ale nic nie równa się temu, że mogę dotknąć i przejrzeć książkę przed zakupem. No i nic nie zastąpi tego dreszczyku emocji, kiedy wybieram się na zakupy książkowe, mogę je przeglądnąć i wybrać te najciekawsze. Jedynym minusem jest to, że z takich zakupów wracam z naręczem książek, a podczas zakupów przez internet trochę się hamuję.

4.Wolisz czytać pięć stron dziennie czy pięć książek tygodniowo?

Zdecydowanie wybieram pięć książek tygodniowo. Czasami udaje mi się przeczytać taką ilość, ale muszą to być pozycje bardzo wciągające. Nie wyobrażam sobie czytać pięć stron dziennie, tym bardziej, że czasami jeśli książka mnie zaciekawi, nie mogę się od niej oderwać i muszą ją skończyć w jeden wieczór.

5.Wolisz żeby wszystkie książki zostały zekranizowane czy przekształcone w serial?

Wybieram ekranizacje. Nie przepadam za serialami, które ciągną się i ciągną. Wolę oglądnąć film dwu-, nawet trzygodzinny niż rozciągany wciąż tasiemiec.

6.Wolisz być profesjonalnym recenzentem czy autorem książek?

Wybieram profesjonalnego recenzenta książek.

7.Wolisz czytać w kółko 20 ulubionych książek czy czytać nowe pozycje?

Uwielbiam czytać ciągle nowe i nowe tytuły. Więc mimo moich ukochanych pozycji wybieram nowe pozycje.

8.Wolisz być bibliotekarką czy sprzedawcą książek?

Tu odpowiedź na to pytanie jest bardzo trudna. Ale wybieram bibliotekarką, uwielbiam księgarnie, ale cenię sobie ciszę i spokój. Lubię ten trochę senny klimat biblioteki. Tym bardziej, że u mnie w mieście biblioteka na bieżąco uzupełnia nowości. Co prawda nie wszystkie, ale są.

9.Wolisz czytać tylko swój ulubiony gatunek czy wszystko poza ulubionym typem literatury?

Hm, bardzo trudny wybór, ponieważ nie mam tylko jednego ulubionego gatunku. Chociaż przy dłuższym zastanowieniu stwierdzam, że wybieram tylko jeden typ literatury. A będą to powieści grozy.
 

10.Wolisz czytać książki tylko fizyczne czy tylko e-booki?

Zdecydowanie tylko książki fizyczne. Czasami zdarza mi się przeczytać e-booka, ale szczerze mówiąc nie lubię książek elektronicznych. Wolę książki fizyczne kartkować, wąchać, czytać i odkładać na półkę, uzupełniając swoją biblioteczkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz