czwartek, 22 stycznia 2015

"Kitty i nocna godzina" Carrie Vaughn

 

            Historia o dziewczynie o imieniu kitty, która pracuje w rozgłośni radiowej. Prowadzi nocne audycje, kiedy pewnego dnia przez przypadek staje się ona bardzo popularna. Udziela ona w nich porad wilkołakom oraz wampirom. O ile w pracy emanuje pewnością siebie i jej porady cieszą się wielką sympatią, o tyle Kitty na co dzień jest kobietą zagubioną, próbującą się odnaleźć w życiu codziennym, ponieważ sama jest wilkołakiem. Pewnego dnia na antenę wkracza łowca, który ma za zadanie zabicie dziewczyny w trakcie trwania audycji. Kto próbuje zlikwidować wilkołaczyce, biorąc pod uwagę fakt, że nie ma zbyt dobrych kontaktów z przywódcą wampirów – Arturem, a w stadzie nie dzieje się za dobrze?

Książka wciągająca, bardzo dobra pozycja dla osób, które lubią takie paranormalne historie. Bohaterka czasami irytująca, zagubiona w swoim wilkołaczym świecie. Poznajemy ją po przemianie, która miała miejsce już jakiś czas temu. Opis przemiany głównej bohaterki pozostawia pewien niedosyt, ponieważ  jest ogólnym zarysem zajmujący może z cztery strony. Trochę tego za mało. W pierwszej części nie ma miejsce żaden romans, o którym widnieje informacja na okładce. Wydawnictwo może ze względu na dalsze losy bohaterki w pozostałych częściach zafundowała nam mały spoiler, który jako tako wielkich szkód nie czyni. Romansu nie ma, co prawda jakieś uczucie kiełkuje, ale miłością, bym tego na razie nie nazwała.

Jeśli chodzi o całokształt książki, podobała mi się. Nie była jakaś specjalnie wybitna, natomiast spędziłam całkiem udanych parę godzin przy czytaniu. Pozycja lekka i po pierwszej części chciałabym poznać dalsze losy głównej bohaterki.

Polecam, chociaż zaczynając ją czytać musimy wiedzieć, że dużo wątków z książki nie zostanie rozwiązanych, co przyznam jest trochę irytujące. No cóż wypadałoby uzupełnić serię, co na pewno zrobię, chociaż nie w najbliższym czasie.

Ocena 6/10.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz