niedziela, 15 lutego 2015

"Plugawy Spisek" Maxime Chattam


                 "Plugawy spisek" to kolejny bardzo dobry thriller autorstwa Maxime'a Chattama. Autor przenosi nas do świata pełnego brutalności, gdzie człowiek jest jedynie zabawką, narzędziem dla chorych żądzy mordercy.
                  Akcja powieści dzieje się nie tylko we Francji, ale też w Szkocji, Polsce i Kanadzie. Zostają popełnione strasznie zbrodnie, które łączy symbol znajdujący się na zwłokach lub w pobliżu popełnianych zbrodni. Detektywi jak najszybciej muszą pojmać sprawcę, aby położyć kres okrutnym morderstwom. Nie jest to jednak łatwe, ponieważ zostają one popełnione w bardzo krótkich odstępach czasu w różnych częściach Europy. Dodatkowo brak jakichkolwiek śladów im tego nie ułatwia. Dla śledczych jest to bardzo wyczerpujące śledztwo, które jest wyprawą w głąb chorego umysłu mordercy.
 Razem z bohaterami bierzemy udział w pościgu pełnego napięcia, wielu niewiadomych i pełnego strachu przed kolejnym atakiem potwora.
                 "Plugawy spisek" jest pierwszą książką z Serii Spiskowej. Według mnie jedna z lepszych powieści tego autora. Porównywalna z Trylogią Zła i z "Obietnicą mroku". Jestem naprawdę pod wielkim wrażeniem tej książki. Opisy morderstw są naprawdę bardzo brutalne. Chattam wprowadza nas do świata pełnego przemocy.
                  Książki tego autora nigdy nas nie zawiodą. Niespodziewane zwroty akcji powodują, że jesteśmy dosłownie wbijani w fotel. W "Plugawym spisku" Chattam parokrotnie poprowadził zdarzenia w taki sposób, że niczego do końca nie można przewidzieć ani niczego być pewnym. Mimo, iż momentami bardzo brutalna, mocno oddziałuje na naszą wyobraźnię, co niejednokrotnie powodowało u mnie niedowierzanie w to, jak okrutni potrafią być ludzie. Każdy wniosek wysnuwany przez autora powoduje, że zastanawiamy się nad bardzo ważnymi aspektami życia związanymi z naturą człowieka. Jak to wszystko jest możliwe? Czy możemy być aż tak okrutni? Czy jako cywilizowani ludzie jesteśmy zdolni do takich zachowań?
               Książka tak mroczna, że mroczniejsza już być nie może.
               Gorąco polecam.
               Ocena 10/10.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz